Możesz miesiącami błądzić, albo możesz po prostu zapytać!

Jeśli nie wiesz:

jak podejść do rozwoju kancelarii

jak wybrać specjalizację

jaką strategię biznesową przyjąć

jaką strategię marketingową przyjąć

nie wiesz, jak prowadzić prawniczy blog

jak założyć i prowadzić newsletter

jak uporządkować początek swojej kancelarii

jak dbać o klientów

– możesz po prostu zapytać.

Jeśli nie wiesz:

co zrobić z blogiem prawniczym i mediami społecznościowymi

jak pozycjonować stronę

czy lepsze są reklamy na FB czy w Google

jak wykorzystać eBooka bądź książkę do promocji

jak zatrudniać zespół do kancelarii

jak założyć i prowadzić podcast prawniczy 

– możesz po prostu zapytać i dłużej nie błądzić.

Nazwam się Rafał Chmielewski i od roku 2008 zajmuję się promocją i rozwojem kancelarii prawnej.

Brałem udział we wdrożeniach – dosłownie – setek strategii marketingowo-biznesowych w kancelariach prawnych.

A jeszcze więcej przeprowadziłem rozmów z doświadczonymi i początkującymi prawnikami: adwokatami, radcami prawnymi, doradcami podatkowymi, czy rzecznikami patentowymi.

Z ponad setką z nich współpracuję na stałe, a z dziesiątkami już niemal 10 i więcej lat.

Zaczynałem swoją przygodę konsultingową od prowadzenia własnego bloga podatkowego PodwojneOpodatkowanie.pl

Wcześniej pracowałem w KPMG w dziale doradztwa podatkowego. A jeszcze wcześniej ukończyłem WPiA na UW.

Od roku 2010 prowadzę drugą na świecie (pierwsza zlokalizowana jest w Seattle) firmę, zajmującą się wsparciem kancelarii prawnych w rozwoju za pomocą prawniczego bloga – web.lex. 

W roku 2017 napisałem i wydałem „Pamiętnik Adwokata – skuteczny blog w nowoczesnej kancelarii prawnej.

Jestem też:

 • autorem szkoleń w Bazie Prawniczej Wiedzy Biznesowej
 • założycielem i szefem zarządu web.lex Bookkeeping zajmującego się prawniczą księgowością
 • fundatorem Fundacji web.lex  – prawnicy prawnikom
 • autorem podcastu W drodze do kancelarii
 • i jeszcze kilku istotnych rzeczy w naszej prawniczej branży, o których już nie wspomnę, bo szkoda Twojego czasu.

Zapraszam Cię na Konsultację!

Konsultacja trwa całą godzinę. W jej tracie omówimy wszystkie kłopoty, jakie zaprzątają obecnie Twoją głowę, zabierają Ci czas i nie pozwalają skupić na rzeczach ważniejszych.

Po naszej wspólnej rozmowie będziesz:

 • miał jasność co do dalszego postępowania
 • zrozumiesz błędy, jakie popełniałeś do tej pory
 • będziesz spokojniejszy o przyszłość swojej kancelarii
 • przeskoczysz konkurencję o kilka lat
 • będziesz wiedział konkretnie, jaki jest Twój kolejny krok
 • będziesz wiedział konkretnie, jakie narzędzia powinieneś wykorzystać

Słowem – wkroczysz na pewniejszą i stabilniejszą ścieżkę rozwoju własnej kancelarii.

Takich konsultacji mam za sobą tysiące

Możemy porozmawiać za pomocą dowolnego środka komunikacji. Tak jak wygodnie dla Ciebie. Telefon / Zoom / czy inne.

Możesz wcześniej przesłać mi materiały, linki czy inne źródła i materiały, które chciałbyś, abym przejrzał i ocenił.

Zrobimy tak, abyś wyciągnął maksymalnie dużo z naszej godzinnej rozmowy.

Jak zapisać się na konsultację?

Dzień i pora konsultacji zależą od nas. „Spotkamy” się w takim czasie, abyśmy mieli wystarczająco dużo czasu i miejsca na wspólną rozmowę. 

Aby zapisać się na konsultację wystarczy, że dokonasz płatności. Ja się wówczas do Ciebie odezwę i wspólnie umówimy się na rozmowę.

Koszt godzinnej konsultacji wynosi 497 zł brutto. 

Uwaga: jeśli po naszej rozmowie będziesz chciał skorzystać z którejś ofert naszych firm (blog prawniczy / księgowość prawnicza), wtedy od ceny usługi odliczymy Ci kwotę konsultacji. 

To jak? Jesteś gotowy / gotowa? 

Co o Konsultacji powiedzieli inni prawnicy

Serdecznie polecam konsultację u Pana Rafała Chmielewskiego, który w klarowny sposób odpowiedział na wszystkie moje pytania oraz rozwiał wątpliwości związane z rozwojem kancelarii prawnej. Cenne i merytoryczne wskazówki Pana Rafała pozwoliły mi na uporządkowanie działań, które zamierzałam podjąć, a także zapoczątkowały nowe pomysły. Podczas rozmowy wyraźnie dało się zauważyć profesjonalizm, doświadczenie i dużą wiedzę Pana Rafała. Zdecydowanie polecam współpracę z Panem Rafałem, gdyż jest czystą przyjemnością, a przede wszystkim to solidna dawka motywacji i nowych pomysłów 🙂
Angelika Adamczyk
adwokat
Jestem bardzo wdzięczna Rafałowi Chmielewskiemu, że od lat przeciera ścieżki prawnikom w zakresie marketingu prawniczego oraz prowadzenia kancelarii. Spotkalismy się wiele lat temu i od tego czasu niezmiernie doceniam misję z jaką działa. Mialam okazję kilkukrotnie rorozmawiać z Rafałem Chmielewskim o kancelarii jako biznesie, traktowanym holistycznie, w połączeniu z usługami dodatkowymi. Rafał Chmielewski ma dużą zdolność patrzenia na biznes prawny z perspektywy, nie zatrzymuje się na detalach. Jest osobą kreatywną, która jest gotowa wesprzeć w zdefiniowaniu tego, co jest problemem lub tematem do przepracowania oraz jest gotowy aktywnie towarzyszyć klientowi w poszukiwaniu dobrego rozwiązania.
Joanna Hakluk
adwokat
Konsultacja u Pana Rafała Chmielewskiego była bardzo wartościowa i merytoryczna. Podczas 60 minutowej rozmowy omówiliśmy wszystkie nurtujące mnie kwestie. Pan Rafał rozwiał moje wątpliwości, umocnił w zapoczątkowanych zmianach i zaproponował rozwiązanie, które wdrożę😊. Zdecydowanie polecam konsultację u Pana Rafała, ze względu na jego dużą wiedzę biznesową i doświadczenie, jeśli chodzi o kancelarie prawne. Jeżeli zajdzie taka potrzeba w przyszłości, chętnie skorzystam z kolejnych konsultacji.
Agnieszka Mroczek
radca prawny
Konsultacje zmieniły mój pomysł na rozwój specjalizacji. Pan Rafał uświadomił mi dlaczego pewne rzeczy mogą nie działać i jakie rozwiązania mogą być lepsze. Doceniam przygotowanie do rozmowy Pana Rafała i zapoznanie się z moją wizją. Polecam!
Patryk Herc
radca prawny
Konsultacja z Rafałem Chmielewskim, to tylko i aż godzina, pełna konstruktywnej rozmowy. Trafność pytań Rafała Chmielewskiego sprawiła, że podczas rozmowy moje wątpliwości - rozwiewały się lub otrzymywałam odpowiedzi, które wyjaśniały mi moją sytuację. Serdecznie polecam! Jeśli zajdzie taka potrzeba, na pewno w przyszłości skorzystam z kolejnych konsultacji.
Katarzyna Romaniuk
adwokat
Konsultacja z panem Rafałem to tylko godzina, ale pozwoliła mi spojrzeć na swoją drogę zawodową z zupełnie innej strony. Szkoda, że takich zajęć nie ma na aplikacji. Gdyby były, większość prawników pokierowałaby swoją drogą zawodową zupełnie inaczej. I na pewno lepiej. Polecam konsultacje u pana Rafała. ​
Kamil Kijek
aplikant adwokacki
Treści Pana Rafała czytam od ponad dwóch lat. Rozmowa tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że jest on świetnym specjalistą w zakresie specyficznej prawniczej branży. Co istotne rozmowa nie dotyczyła ogólnych zasad marketingu, ale konkretów czyli tego, co mam zrobić na swojej stronie, wprowadzonych przeze mnie mediach społecznościowych. Konkrety, wiedza oraz po prostu bardzo sympatyczna rozmowa. Podczas konsultacji dowiedziałam się nie tylko co robię dobrze, ale przede wszystkim jakie popełniam błędy, które utrudniają osiągnięcie zamierzonego celu. Czuję się bardziej zmotywowana, spokojniejsza i wiem, jakie zmiany muszę wdrożyć i dokąd mogą mnie zaprowadzić. Konsultacje zdecydowanie polecam innym prawnikom szczególnie, jeśli nie wiedzą jak pokierować rozwoje kancelarii i jej promocją. Szczerze mówiąc żałuję, że dopiero teraz się zdecydowałam. Na pewno za jakiś czas skorzystam z kolejnej konsultacji.
Monika Urbanek
radca prawny
Bardzo się cieszę, że mogłam wziąć udział w konsultacji z Panem Rafałem Chmielewskim! To był efektywnie spędzony czas i dobrze wydane pieniądze. Już w trakcie rozmowy wiele moich wątpliwości zostało rozwianych a problematyczne kwestie się wyjaśniły. Możliwość skorzystania z konsultacji prowadzonej przez Pana Rafała na starcie swojej działalności to jedyna w swoim rodzaju szansa, której nie można zmarnować! W trakcie konsultacji Pan Rafał zwrócił moją uwagę na kwestie, które mają ogromne znaczenie dla rozwoju kancelarii jako biznesu dotyczące m.in. budowania marki, komunikacji z klientem i promocji kancelarii opartej na treściach publikowanych za pośrednictwem social mediów. Polecam - merytoryczna rozmowa w miłej atmosferze gwarantowana 😉
Katarzyna Polak
adwokat
Konsultacja u pana Rafała Chmielewskiego uporządkowała mi obraz tego, na jakim jestem aktualnie etapie i dostarczyła kolejnych pomysłów na działanie. Uważam, że to był bardzo wartościowy czas, rozmowa była bardzo przyjemna i owocna, m.in. ze względu na wskazanie nowych pomysłów i ciekawej perspektywy. Wprawdzie godzinka szybko zleciała ale była wystarczająca, żeby poruszyć wszystkie interesujące tematy i rozwiać wątpliwości. Zdecydowanie czuję się zainspirowana i zmotywowana do dalszego działania 🙂 Co ciekawe mimo, że nie znamy się na żywo, to rozmowa była przeprowadzona w bardzo przyjemnej atmosferze i czułam się, jakbyśmy byli dobrymi znajomymi. Zdecydowanie polecam Konsultację innym.
Aleksandra Jakimiuk
aplikantka notarialna
Czas spędzony na wspólnej rozmowie z panem Rafałem Chmielewskim uważam za wartościowy. Podczas Konsultacji dowiedziałam się wielu ważnych rzeczy, m.in. w jaki sposób wykorzystywać wizytówkę firmową Google, jak sprzedawać produkty prawnicze i uzyskiwać dochód bierny czy w jaki sposób podejść do wyboru specjalizacji. Można powiedzieć, że dowiedziałam się wszystkiego, ale takie rozmowy można przecież prowadzić godzinami. Zawsze bowiem pojawiają się kolejne pytania i pozostaje niedosyt. Na pewno czuję się zainspirowana do dalszej pracy nad swoją Kancelarią, a Konsultację mogę polecić innym prawnikom, ze względu na indywidualne podejście do danej osoby, jej potrzeb i mocnych stron
Alicja Przyborowska
aplikantka adwokacka
W trakcie konsultacji u pana Rafała Chmielewskiego potwierdziłam dotychczas zdobyte informacje oraz fakt, że jednak warto wsłuchać się w głos swojej intuicji nawet w sprawach biznesowych. Opinia osoby bardziej doświadczonej i patrzącej tzw. chłodnym spojrzeniem na nasze wizje, pomysły itp. jest bowiem zawsze cenna. W bardzo dużym stopniu pan Rafał odpowiedział na moje pytania - reszta to już moja przyszła praca nad sobą 🙂 Muszę przyznać, że rozmowa była inspirująca i czuję się po niej bardziej zmotywowana i spokojniejsza. Mogę jeszcze dodać, że decydując się na skorzystanie z konsultacji, warto mieć już wstępną wizję zmian, które chce się wdrożyć, wtedy informacja zwrotna jest bardziej wartościowa i odpowiada naszym indywidualnym potrzebom. Zdecydowanie polecam konsultacje u pana Rafała innym prawnikom i prawniczkom.
Magdalena Duczyńska
radca prawny
Od kilku lat słucham podcastów „W drodze do kancelarii”, w ostatnich tygodniach codziennie czytałam wpisy „Małej Wielkiej Kancelarii”, przeczytałam też książkę „Pamiętnik adwokata", a wczoraj skorzystałam z godzinnej konsultacji. Jestem przekonana, że to właśnie dzięki tym różnorodnym propozycjom (podcast, wpisy, książka, konsultacja), sukcesywnie zdobywałam wiedzę z zakresu marketingu prawniczego, zaczęłam odkrywać nowe możliwości i zdałam sobie sprawę jak ważna jest dobra obsługa klienta oraz umiejętność rozpoznawania jego potrzeb. Rafał Chmielewski jest skarbnicą wiedzy. Osobą, od której warto się uczyć. Osobą, która realnie wpływa na poprawę jakości świadczonych usług. Wiem na pewno, że w przyszłości będę korzystała z kolejnych propozycji Rafała Chmielewskiego i serdecznie zachęcam do tego innych prawników.
dr Karolina Rzeczkowska
radca prawny
Generalnie nie spodziewałem się, że godzina rozmowy może tak szybko minąć. Doceniam przede wszystkim zaangażowanie w rozmowę – pan Rafał Chmielewski jest dobrym słuchaczem, który trafnie reaguje na słowa rozmówcy. Doceniam szybkość z jaką przechodzi do konkretów i reaguje na bieżąco na wszystkie pytania rozmówcy (mam na myśli te słowa kluczowe i ich pojawiania się w wyszukiwarkach). Podcast pana Rafała jest wartościowym miejscem dla wszystkich prawników (zarówno dla tych którzy szukają inspiracji i wiedzy jak i tych, którym wydaje się, że nie muszą tego robić).
Aleksander Krężel
adwokat
Konsultacje z Rafałem Chmielewskim powinny być przepisywane na receptę co kwartał. Idealnie byłoby mieć takiego partnera biznesowe i z nim na co dzień rozwiewać wszelkie wątpliwości i dopracowywać pomysły. Rozmowa pozwoliła mi spojrzeć na mój pomysł z szerszej perspektywy i podzielić prace na mniejsze łatwiejsze do realizacji etapy. Rafał Chmielewski uświadomił mi, że nie muszę patrzeć na swój pomysł tylko z perspektywy prawnika lecz także doradcy biznesowego, co jest zgodne z moją osobowością i z tym co mi w duszy gra. Podczas konsultacji dowiedziałam się, jakie są moje mocne strony i teraz wiem, na czym budować swoją markę w przyszłości. Konsultację z Rafałem Chmielewskim polecam każdemu, kto chce zrobić krok do przodu bez drastycznego przekraczania granic własnego komfortu.
Kinga Stanikowska
radca prawny
Rafał to człowiek - instytucja! Jestem wdzięczny losowi, że miałem okazję spotkać na swojej drodze zawodowej Rafała. Doskonale wie, czego potrzebujesz i jaki masz problem już po kilku pytaniach. Często jest tak, że zdajemy sobie sprawę z istnienia problemu, ale ustalenie jaki do dokładnie problem i jak go rozwiązać nie jest łatwe. I tutaj przychodzi z pomocą Rafał. Jego ogromne doświadczenie w pomaganiu w prowadzeniu biznesu prawniczego sprawia, że widzi więcej i dalej niż ja, który skupia się na najczęściej wątpliwie istotnym problemie. Pomysłowość, łamanie schematów i siła spokoju to tylko kilka słów charakteryzujących Rafała. Zdecydowanie lepiej prowadzić biznes prawniczy mając kogoś takiego jak Rafał do kogo zawsze można zwrócić się z prośbą o konsultację i nie zostawi z problemem. Dziękuję Ci Rafał za każdą radę i dobre słowo! Na pewno nie raz skorzystam jeszcze z konsultacji z Tobą!
Artur Woźniak
radca prawny
Inwestycja w konsultację u Rafała jest zdecydowanie jedną z najlepszych inwestycji, jeżeli prowadzi się własną kancelarię. Rafał jest świetnie przygotowany do rozmowy i w ciągu zaledwie godziny potrafi przekazać mnóstwo cennych wskazówek dotyczących rozwoju bloga prawniczego. Rozmowa jest bardzo konkretna. W jej trakcie Rafał perfekcyjnie punktuje słabe strony bloga, otwarcie mówi, co i w jaki sposób należy zmienić, tłumacząc dlaczego jest to ważne. Bardzo cenne są też spostrzeżenia Rafała odnośnie tego, czego zmieniać nie należy. Pozornie krótka, godzinna rozmowa okazała się dla mnie kopalnią wiedzy. Konsultacje u Rafała gorąco polecam każdemu, kto chce sensownie promować swoją kancelarię.
Katarzyna Zdun-Chyżyńska
radca prawny

Bezwzględna GWARANCJA zwrotu pieniędzy

Jestem absolutnie pewien, że jeśli wdrożysz omówione podczas konsultacji metody i wskazówki, to w ciągu roku odczujesz poprawę w swoim prawniczym biznesie – nowych klientów, nowe kontakty i nowe możliwości (sprawdziłem to już dziesiątki razy).

Dlatego daję Ci ponadczasową i bezwzględną gwarancję, że jeśli tak się nie stanie, zwrócę Ci wszystkie środki zainwestowane w Konsultację i dodam jeszcze drugie tyle.

Rafał Chmielewski